مقالات

کامیون خودران شرکت Plus

Plus_Truck

معرفی شرکت ارائه دهنده‌ی فناوری‌های کامیون خودران؛ Plus

زمانی که خودرو برای اولین بار ساخته شد، در مخیله هیچ کسی نمی‌گنجید روزی اتومبیل نیازی به راننده نداشته باشد. اما صنعت خودرو از همان ابتدا به دنبال ایجاد پیشرفت و دگرگونی بوده است. حالا نه تنها خودرو های خودران توسط شرکت‌های مختلف خودرو‌ساز مثل وایمو  که در مقاله شرکت ارائه دهنده فناوری‌های حمل‌و‌نقل خودران؛ Waymo به آن پرداختیم تولید می‌شوند بلکه کامیون خودران نیز توسط بسیاری از شرکت ها تولید و روانه‌ی بازار می‌شود. همین امر سبب شده هر روز افراد بیشتری ترغیب شوند تا از این خودروها به جای خودرو های نسل گذشته استفاده کنند.

آنچه که امروز در قالب فناوری نیمه‌خودران در اکثر خودرو های مدرن عرضه می‌شود، شاید مقدمه مناسبی برای پیشرفت بیشتر این فناوری باشد. نیاز های امروزه‌ی صنعت توزیع و پخش می‌تواند محرک قوی برای سرعت بخشیدن به این روند باشد. و این همان کاری است که شرکت هایی نظیر Plus در حال انجام آن هستند.

پلاس در اواخر سال 2019 زمانی که اعلام کرد رکورد 2800 مایلی حمل بار در سراسر ایالات متحده را تنها در 3 روز به پایان رسانده است، خبرساز شد. این شرکت با شرکت لجستیک چینی SF Holding Co برای آزمایش فناوری‌های خود در جاده‌های سراسر چین شریک شده است و گروه خودروسازی دولتی FAW در این کشور قصد دارد تولید انبوه خودروهای مجهز به Plus را در طول سال 2021 آغاز کند.

فناوری‌های رانندگی اتوماتیک Plus ، توجه آمازون را به خود جلب کرده است، به همین دلیل اخیراً 1000 کامیون خودران Plus را برای استفاده در ناوگان لجستیکی خود سفارش داده است و همچنین تقریباً 20 درصد از سهام ترجیحی Plus را دریافت کرده است.

ماموریت Plus

Plus در نظر دارد شرکتی پیشرو در توسعه فناوری‌های کامیون خودران باشد که حمل‌ونقل در مسافت طولانی را ایمن‌تر، ارزان‌تر، راحت‌تر و برای محیط زیست بهتر می‌کند.

حمل‌ونقل، ستون فقرات اقتصاد، جامعه و زندگی شخصی کشور هاست، کالاهایی که هر روز از آن استفاده می‌شود و موادغذایی که به دست مشتری می‌رسد، بی‌سروصدا جابجا می‌شوند. Plus از فناوری رانندگی خودکار برای کامیون‌ها استفاده می‌کند تا ناوگان و رانندگان بتوانند از این فناوری انقلابی بهره‌مند شوند. سیستم رانندگی خودکار Plus، با نام تجاری PlusDrive، زندگی رانندگان کامیون را در سرتاسر جهان بهبود می‌بخشد. این در حالی است که موجب نجات جان‌ افراد از خطر تصادفات کامیون‌های سنگین می‌شود و با کاهش انتشار کربن، دنیا را سبزتر می‌کند.

دوتا بهتر از یکی است!

در این بخش، به سیستم‌هایی که در سخت‌افزار و نرم‌افزار کامیون خودران، نقش پشتیبان را داشته و برای مواقع ضروری در کامیون تعبیه شده‌اند، می‌پردازیم. عملکرد این اجزا به نحوی است که در زمان غیر فعال شدن سیستم اصلی، سیستم جایگزین برای مدیریت ایمن خودرو فعال می‌شود.

 حسگرها، بخش نرم‌افزاری، سیستم‌های الکتریکی و مکانیکی در کامیون‌های Plus، در صورت خرابی و یا نقص فنی، بلافاصله و در کمترین زمان ممکن با سیستم پشتیبان همسان خود، جایگزین می‌شوند .

حسگرها

حسگرهای چندوجهی، شرایط پشتیبانی را برای کاهش اثر خرابی سنسور فراهم می‌کنند. آن‌ها همچنین نویز محیطی موضعی را تصحیح می‌کنند و دقت را در محدوده عملیاتی خود به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهند.

نرم افزار

مدل‌ها و مکانیسم‌های تکمیلی مانند فاصله‌سنجی، VisualSLAM و محلی‌سازی مبتنی بر PointCloud، عملکرد پشتیبانی قوی را برای نرم افزار ایجاد می‌کنند. همچنین می‌توان از مدل‌های آماری برای اطمینان از انتقال دقیق بین حالت‌های عملیاتی مختلف، استفاده کرد.

فعال‌سازی

PLUS از نزدیک با سازندگان تجهیزات اصلی همکاری می‌کند تا اطمینان حاصل کند که سیستم نرم‌افزاری‌اش عمیقاً با سیستم‌های الکتریکی و مکانیکی پشتیبان گیری شده توسط خودرو، یکپارچه شده است.

 

محاسبه‌ی نقص‌های ایجاد شده و فعال سازی سیستم جایگزین

سیستم کاملا خودگردان سطح 4، دارای حداقل سیستم فرود ایمن است که در صورت بروز هرگونه نقص نرم افزاری، حسگری یا سخت افزاری، عملکرد ایمن و محاسبه شده را تضمین می‌کند.

برخی از فناوری‌های کامیون‌های Plus

  • ادراک 360

ادراک 360 درجه Plus طوری طراحی شده است که از بهترین فناوری‌های سنجش، از جمله رادارها، LiDAR ها و دوربین‌ها برای “دیدن” 360 درجه اطراف خودرو استفاده می‌کند. سیستم ادراک مبتنی بر فیوژن به کامیون‌های خودران Plus اجازه می‌دهد تا وسایل نقلیه را در صدها متری ردیابی کنند.

  • فناوری محلی‌سازی و نقشه‌برداری

الگوریتم‌های محلی‌سازی و نقشه‌برداری Plus مکان کامیون‌های خودران را به دقت ردیابی می‌کنند و نقشه را با محیط اطراف کامیون به‌روزرسانی می‌کنند.

  • مدل های یادگیری عمیق

Plus تعدادی مدل یادگیری عمیق را برای انجام وظایف پیچیده مانند

  1. تشخیص
  2. تجزیه و تحلیل دقیق اشیاء زمینی و سازه‌های جاده
  3. پیش‌بینی رفتار کامیون‌ها و وسایل نقلیه اطراف‌شان

آموزش می‌دهد و به کار می‌گیرد.

  • ترکیب فناوری پیشرو نرم افزار، سخت افزار و موتور داده

سیستم رانندگی خودران Plus از نرم افزار رانندگی خودکار سطح 4 (L4) اختصاصی Plus به همراه سخت افزار آماده تولید و عملکرد بالا استفاده می‌کند. موتور داده Plus از داده‌های رانندگی در دنیای واقعی برای ارتقاء مداوم الگوریتم‌ها و در نهایت رسیدن به استقلال L4 استفاده می‌کند.

اطلاعات مهم شرکت Plus در یک نگاه

Total funding raised: $842M

Stage: Option/Warrant

Year founded: 2016

Country: USA

Recent partners: Amazon, Goodyear

منبع 

https://plus.ai/

دیدگاهتان را بنویسید