رویدادها, رویدادهای خاتمه یافته

رویداد ملی پیامرسان و شبکه های اجتماعی

مرکز نوآوری و شتابدهی برنا برگزار می کند:

رویداد ملی نوآوری و حل خلاقانه مسائل فنی/کسب و کاری پیام­رسان ها و شبکه های اجتماعی

از کلیه فعالین و علاقه مندان به حوزه پیامرسان ها و شبکه های اجتماعی اعم از فرد، تیم و شرکت دعوت به عمل می آید که در این رویداد شرکت کنند.

محور اصلی رویداد حل مسائل فنی/کسب و کاری پیامرسان ها و شبکه های اجتماعی داخلی است. به طرح ها و ایده های برگزیده جمعاٌ سیصد میلیون تومان جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت.

 با توجه به اینکه مسائلی که پیامرسان ها و شبکه های اجتماعی با آن مواجه اند به دو بخش اصلی فنی و کسب و کاری تقسیم می شود، این رویداد در دو محور مجزا با جزئیات به شرح زیر برگزار می گردد:

محور اول : مسائل فنی

1- هوش مصنوعی_ سیستم پیشنهاد محتوا:

در حال حاضر الگوریتم های پیشنهاد محتوا در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و یوتیوب با کیفیت بسیار بالایی براساس تاریخچه جست وجوی کاربر محتوا را به او پیشنهاد می دهند، سیستم هوشمند پیشنهاد محتوا برای شبکه های اجتماعی مسئله ای هست که قابلیت گسترش و رشد زیادی دارد.  حال چگونه می توان سیستم پیشنهاد محتوا شبکه های اجتماعی داخلی را بهبود داد؟

2- هوش مصنوعی – سیستم پایش محتوا:

روزانه حجم بسیار بالایی محتوای صوتی و تصویری بر روی نرم افزارهای پیام رسان و شبکه های اجتماعی داخلی بارگذاری می شود اما پایش و نظارت بر این محتوا کاری بسیار سخت و تخصصی است و تنها با تکیه بر توان هوش مصنوعی امکان پذیر است، چگونه می توان با استفاده از پتانسیل های هوش مصنوعی، پایش محتوایی زنده و با دقت و سرعت بالا داشت؟

3- هوش مصنوعی – سیستم تشخیص محتوا:

یوتیوب با توان فنی خود توانسته با دقت بسیار بالایی تشخیص دهد که محتوای بارگذاری شده شامل چه موضوعاتی بوده و آنها را دسته بندی کند، شبکه های اجتماعی داخلی نظیر روبیکا در روز بیش از چند پتا بایت مصرف ترافیک داشته و علاقه ­مندند که بتوانند محتوای بارگذاری شده را برای استفاده بهتر و آسانتر کاربران، دسته بندی محتوایی کنند. چگونه می توان به این مهم دست یافت؟

4- طراحی UI/UX:

اغلب پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی داخلی بنحوی چند نظوره طراحی شده اند و در آنها خدمات مختلفی ارائه می شود. با توجه به اینکه UI/UX یکی از مهم ترین مسائل موجود برای هر نرم افزاری است و بازطراحی و بهبود آن جزو فعالیت های اصلی شرکت ها است، UI/UX پیامرسان ها و شبکه های اجتماعی داخلی به چه صورت باید طراحی نمود تا این نرم افزارها در حین سادگی خدمات متنوعی به کاربران عرضه کنند؟

5- امنیت: 

روزانه چندین میلیون پیام در پیامرسان های داخلی رد و بدل می شود و حفظ امنیت کاربران از اولویت های اصلی این نرم افزارها است.حال با وجود حملات مختلفی که به پیامرسان ها در سراسر دنیا می شود چگونه می توان امنیت پیامرسان داخلی را تامین کرد؟

6- سایر موضوعات فنی

محور دوم : مسائل کسب و کاری

1- مارکتینگ:

پیامرسان ها و شبکه های اجتماعی نیز مانند همه کسب و کارهای پلتفرمی زیست خود را وابسته به کاربرانش می داند و رشد تعداد کاربران به معنی رشد کسب و کار است. چگونه می توان تعداد کاربران، میزان استفاده آنها از نرم افزار و وفاداری آنها به نرم افزار را افزایش داد؟

2- برندینگ:

پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی داخلی نیازمند بهبود نگاه عموم مردم نسبت به برند خود هستند. تاکنون به دلایل مختلف با وجود کیفیت خوبی که آنها به کاربران خود ارائه می دهند،مورد اقبال عموم مردم واقع نشده اند. چگونه می توان نگاه مردم را به پیامرسان و شبکه اجتماعی داخلی بهبود داد؟

3- سایر موضوعات کسب و کاری

لیست جوایز به شرح زیر است(مبالغ به میلیون تومان):

*10 میلیون تومان نیز به جوانترین تیم شرکت کننده در رویداد که مورد تایید هیئت داوران قرار گیرد، تعلق خواهد گرفت.

فرم ثبت نام شرکت در رویداد

  • انواع فایل های مجاز : docx.
    پروپوزال خود را در قالب مشخص شده تکمیل کرده و سپس آپلود نمایید. برای دانلود قالب به انتهای فرم ثبت نام مراجعه کنید.
  • سایر مستندات مربوط به ایده/محصول خود مانند کاتالوگ، عکس و... را در صورت وجود بارگذاری کنید.

برای دانلود قالب پروپوزال شرکت در محور فنی رویداد اینجا کلیک کنید.

برای دانلود قالب پروپوزال شرکت در محور کسب و کاری رویداد اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید