مقالات

ابزارهای بومی راه اندازی کسب و کارها

برای راه اندازی کسب و کارها و بیزسنس‌های مختلف در ابتدای کار نیاز به ابزارهای خاص و ویژه‌ای خواهید داشت. فرقی نمی‌کند کسب و کار شما به صورت آنلاین و اینترنتی باشد یا به صورت حضوری، در ابتدای کار باید پیش‌نیازهای راه اندازی کسب و کار در ایران را فراهم کنید.

اگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید، توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله برایتان از ابزارهای بومی مهم برای راه‌ اندازی کسب و کار در ایران  خواهیم گفت تا برای تاسیس کسب و کار خود هیچ گونه مشکلی نداشته باشید.

معرفی ۵ ابزار مهم برای راه اندازی کسب و کار

برای دستیابی به موفقیت‌های شغلی و راه اندازی کسب و کار سودمند هر کارآفرینی در درجه اول نیازمند به ابزارهای زیر و تقویت آن‌هاست. این ابزارها عبارت‌اند از:

۱. فروش

قبل از راه اندازی کسب و کار باید به این مسئله مهم که ابزاری حیاتی است فکر کنید و برای خود سوالات زیر را مطرح کنید:

 • آیا محصول یا خدمات شما بازار فروش خواهد داشت؟
 • برای فروش محصول و ارائه خدمات خود چگونه عمل خواهید کرد؟
 • فروش شما در چه سطحی خواهد بود؟

توجه داشته باشید که هر چه بازار فروش شما وسیع‌تر باشد امکان رشد و پیشرفت زیادی در راه اندازی کسب و کار خود خواهید داشت و مشتریان زیادی را جذب کرده و به سوی موفقیت و رشد پیش خواهید رفت.

توصیه می‌کنیم تفکرات خود را در زمینه فروش محصولات و خدمات خود وسعت بخشیده و برای فروش برنامه‌ریزی داشته باشید.

۲. بازاریابی

ابزارهای مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار به مانند یک سیستم حیاتی به تک تک ابزارهای خود وابسته و نیازمند هستند. به عنوان مثال ابزار فروش وابستگی شدیدی به بازاریابی دارد. یک بازاریابی نادرست و اشتباه می‌تواند به جای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ شما را به سراشیبی سقوط هدایت کند.

بازایابی یکی از مهم‌ترین ابزارهای راه اندازی کسب و کار است و اگر به بهترین شیوه ممکن اجرایی شود مشتریان وفاداری را جذب می‌کند. اگر موفقیت در کسب و کار برای شما حائز اهمیت است، از همین امروز شروع کنید به یادگیری بازاریابی تا به بهترین شیوه ممکن محصولات و خدمات خود را به فروش برسانید. فقط فراموش نکنید که ابزار بازاریابی برای راه اندازی کسب و کار درست مثل نان شب واجب است.

۳. تبلیغات

برخی از افراد بازاریابی را با تبلیغات یکی می‌دانند. اگر شما نیز بر این باور هستید باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. بازاریابی و تبلیغات دو ابزار حیاتی جدا از هم برای راه اندازی کسب و کار هستند، اگر چه وجه تشابه بسیار زیادی باهم داشته و برای یک هدف مشترک تلاش می‌کنند اما دو مسئله جدا از هم هستند.

در دنیای مدرن امروز تبلیغات حرف اول را می‌زند و تاثیر مستقیمی به روی ذهنیت و افکار مشتریان و متقاضیان می‌گذارد. به عنوان مثال افراد برای خرید یک آبمیوه ساده به دنبال اسامی برند و شناخته شده می‌روند. بنابراین توصیه می‌کنیم برای راه اندازی کسب و‌ کار خود در ابتدا برند سازی کرده و برند خود را بسازید و سپس با تبلیغات با کیفیت برند خود را به مشتریان و کاربران ارائه داده و معرفی کنید.

امروزه رقابت اصلی بین کسب و کارهای موفق را تبلیغات موثر مدیریت می‌کند و باید بگوییم که برای راه اندازی  کسب و کار پررونق و سودآور ارائه تبلیغات موثر تاثیر بسزایی داشته و درست به مانند یک معجزه باعث می‌شود که راه هزار ساله به مانند مسیر یک شبه برایتان هموار شود.

۴. رهبری و مدیریت کسب و کار

داشتن یک مدیر و رهبر  مهم‌ترین ابزار و نیاز راه اندازی کسب و کار است و یک مدیر نمونه قادر به مدیریت گروه و استراتژی و اهداف تیمی است و می‌تواند در رشد و راه اندازی کسب و کار تاثیر چشم‌گیری داشته باشد.

۵. مذاکره

پس از اینکه ابزارهای گفته شده برای راه اندازی کسب و کار خود را فراهم کردید باید به ابزار ویژه مذاکره دقت داشته و بر روی آن تمرکز کنید. هنر و ابزار مذاکره موجب بهبود بخشی به کیفیت معاملات شما شده و سرمایه‌گذاران زیادی را مجذوب استراتژی تیم کسب و کار شما کرده و در نتیجه پول بیشتری را در این زمینه به دست خواهید آورید.

موارد نام برده از جمله مهم‌ترین ابزارهای بودند که برای راه اندازی کسب و کار وجودشان ضرورت دارد، در ادامه می‌خواهیم اطلاعات مفیدی در زمینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی در اختیارتان بگذاریم و بگویم به چه ابزارهای بومی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز دارید. همراه ما باشید.

ابزارهای لازم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

در دنیای مدرن امروز اینترنت مهم‌ترین ابزار برای راه اندازی کسب و کار  محسوب شده و باید جدی گرفته شود. اگر به بیزینس و شرکت‌های بزرگ دقت داشته باشید متوجه می‌شوید که کسب و کار خود را به صورت آنلاین و اینترنتی رونق می‌بخشند. از جمله مهم‌ترین ابزارهای مفید برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

۱. کامپیوتر

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در درجه اول به یک سیستم کامپیوتری نیاز دارید تا فعالیت خود را شروع کنید.

۲. داشتن ایمیل

برای کسب و کار خود باید یک آدرس ایمیل داشته باشید، ایمیل شما بهتر است که شبیه به اسم برندتان بوده و از نظر نگارشی دشوار نباشد تا مشتریان در صورت نیاز دسترسی راحتی به آن داشته باشند‌.

۳. خرید حساب اینترنتی

باید یک حساب اینترنتی به مانند وی پی اس خریداری کنید. با خرید حساب اینترنتی می‌توانید کارهای مربوط به پرداخت وجه را به راحت‌ترین شکل ممکن انجام دهید.

۴. حساب بانکی شخصی

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیازمند به حساب بانکی شخصی بوده تا در ابتدای راه مبالغ واریزی به این حساب منتقل شوند.

۵. حساب بانکی شرکتی

زمانی که کسب و کار شما توسعه یافت باید به فکر باز کردن حساب بانکی شرکتی بوده و بیزینس خود را تکامل و توسعه ببخشید.

۶. درگاه پرداخت

باید یک درگاه پرداختی امنی برای انتقال وجه نقد داشته باشید. درگاه پرداخت را می‌توانید به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم از طریق واسطه طراحی کرده و در اختیار عموم قرار دهید.

۷. انتخاب روش اینترنتی درست

برای فروش و ارائه خدمات خود از طریق اینترنت باید مسیر درستی را انتخاب کنید. به عنوان مثال امروزه شاهده بیزینس‌هایی هستیم که محصولات خود را از طریق اینستاگرام و یا وب‌سایت خود به فروش می‌رسانند، شما نیز متناسب با امکانات خود باید بهترین روش را انتخاب کنید.

 

جمع بندی و سخن پایانی

دغدغه‌های شغلی یکی از مهم‌ترین دغدغه اصلی جوانان امروزی است. ‌در این مقاله برای افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار و بیزینس خود را دارند گفتیم که به چه ابزارهای مهمی نیاز دارند. حال شما می‌توانید تمرکز خود را به روی ابزارهای گفته شده قرار داده و با هزینه مناسب برای راه اندازی کسب و کار خود اقدام کرده و به سوی موفقیت‌های بزرگ گام بردارید.

در دنیای مدرن امروز که در مسیر تکنولوژی و علوم‌ مدرن پیشی گرفته است داشتن کسب و کار و بیزینس حرفه‌ای دغدغه مهمی است. معمولا وقتی افراد تحصیلات خود را به پایان می‌رسانند به فکر راه اندازی کسب و کار بوده و قصد اشتغال دارند‌. برای راه اندازی کسب و کار مهم‌ترین مسئله که باید جدی گرفت ابزار‌های مورد نیاز کسب و کارهاست. از جمله مهم‌ترین ابزارها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • مدیریت فروش
 • برنامه ریزی دقیق
 • بازاریابی
 • تبلیغات موثر
 • مدیریت و رهبری
 • امکان مذاکره
 • دسترسی به اینترنت و بازار اینترنتی
 • فعالیت گسترده در اینترنت
 • تسلط به فروش اینترنتی

یکی از آسان‌ترین راهکارها برای راه اندازی کسب و کار، شروع بیزینس و کسب و کار از طریق دنیای گسترده اینترنت است. به عنوان مثال شما می‌توانید از طریق ایمیل مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ و بهره گرفتن از بازاریابی اینترنتی و شبکه‌ای کسب و کار خود را راه اندازی کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را توسعه بدهید.

توصیه می‌کنیم در ابتدای کار برای راه اندازی کسب و کار خود قدرتمند ظاهر شده و در وهله اول ابزارهای خود برای راه انداری کسب و کار سودآور را قدرت ببخشید. به این منظور بهتر است که دانش و مهارت خود را در زمینه بازاریابی و شاخه‌های مختلف آن، تبلیغ نویسی و شیوه تبلیغ بهبود بخشیده و در مسیر موفقیت صبر و حوصله به خرج دهید.

در کنار ابزارهای مهم صبوری شما در کسب و کارتان می‌تواند به عنوان محرک قوی عمل کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن دستاوردهای شما را در زمینه راه اندازی کسب و کار و بیزینس خاص خودتان توسعه و قدرت بخشیده و به سمت موفقیت گام‌های هدفمند بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید